11. 03. 2020 09:28

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (11.3.2020)

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (11.3.2020)

Дневен хороскоп

Овен

Промените коишто ви се случуваат на работата кај вас предизвикуваат бурни реакции, кои ви  оневозможуваат да работите со сета сила.

Нема да бидете особено расположени за комуникација со партнерот.

Бик

Многу работите и тоа предизвикува да почнете да се чувствувате беспомошни. Свртете се кон позитивната мисла, затоа што таа менува многу.

Расположението можете да го промените со кратка прошетка со саканиот/саканата.

Близнаци

Не вртете се на страна кога некој ќе ве повика на забава, ситуацијата можеби не е најдобра за дружење, но размислете за некоја поинтимна дружба.

Внимавајте, на љубовното поле, од Шкорпија, може да бидете повредени.

Рак

Доколку сте посветени на работата, не можете да очекувате дека се' ќе биде црно. Вашите способности, а не работата носат пари.

Емотивно сте задоволни.

Лав

Не пропуштајте ја можноста да заработите и приватно, доколку имате способности и за тоа.

Не заборавајте дека љубовта е најважна, на крајот на краиштата, а и тоа ќе придонесе да се чувствувате поубаво.

Девица

Обидете се да бидете малку поголем дипломат на работата. Колегите сакаат кога покрај себе имаат и личност која ќе ги сослуша.

Кога станува збор за љубовта, сакате поголема слобода, затоа што почнувате да се гушите.

Вага

Добрa волја и јака стабилност е она што ви е потребно овој ден за да се справите со предизвиците поврзани околу работата.

Партнерот е задоволен со вниманието кое му го посветувате и се чувствува среќен.

Шкорпија

Овој ден ќе ви дојде да кренете раце од се', бидејќи сметате дека премногу давате од себе, а тоа не го вреднува никој.

Ја чувате својата заедница, вашите сакани се чувствуваат безбедно покрај вас.

Стрелец

Доколку не се сконцентрирате, очекувајте напад од околината за вашите постапки. Внимавајте да не си ја намалите продуктивноста.

На љубовното поле, мислите ви летаат на сите страни, воопшто не сте задоволни од ситуацијата во којашто се наоѓате.

Јарец

Денес ќе имате особено изразена моќ за забележување на многу работи, затоа не занемарувајте го тоа.

Не сте расположени за љубовни изјави.

Водолија

Сигурни сте во работата од која очекувате да ви донесе финансиски бенефит.

Без разлика дали сте во брак или врска, денес ќе сакате да бидете доминантни.

Риби

Имајте верба во вас кога станува збор за она што го имате сработено. Не бидете постојано спомничави, така придонесувате и другите да се сомневаат во вас.

Не дозволувајте да ви се мешаат сите во вашиот приватен живот.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk