ДНЕВЕН ХОРОСКОП (11.8.2020)

11.08.2020 09:52 | KumanovoNews

 Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (11.8.2020)

Овен

Насочете се кон плановите за вашата иднина, затоа што тие ќе ви донесат подобрување на финансиската состојба.

Вашата сакана личност очекува од вас поголема иницијатива.

Бик

Без разлика на ваште чувства, денес ќе треба да бидете порационални затоа што голем дел од работата ќе падне на вашиот грб.

Љубовта оставете ја за некои други денови.

Близнаци

Иако се надевавте на добар почеток на денот, сепак уште од утрината ве следат мали проблеми, но нема да биде така во текот на целиот ден.

Вашиот партнер секој ден се повеќе се уверува во вашата љубов.

Рак

Вашата лојаност е ваша силна карактеристика, меѓутоа денес нема да сакате да бидете лојални никому, односно ќе си поставите припритет да бидете лојални најпрво на самите себеси.

Не барајте премногу објаснувања од вашиот партнер, тие се пред вашиот нос.

Лав

Не попуштате кога станува збор за работата, вашите ставови се цврсти и не сакате да калкулирате со ништо.

Веќе немате ни најмал сомнеж во љубовта на вашата сакана личност.

Девица

Иако немате што да понудите, сепак денес ќе се трудите да помогнете на  кој било начин, луѓето околу вас ќе бидат нервозни, па најмалку штпо можете да направите за нив е да ги сослушате.

Оставете ги проблемите со саканата личност на страна и ставете ги малку и розевите очила.

Вага

Денес нема да бидете трпеливи за сечии глупости, па на сите во лице ќе им кажете што ви пречи. Само обидете се да не бидете премногу горди.

Вашиот љубовен живот денес ќе претрпи одредени турбуленции.

Шкорпија

Ставете ја на страна политиката од секој аспект и посветете му се на семејството затоа што во последно време односите ви стануваат поладни.

Вашиот љубовен живот во моментот е одраз на вас, строг и сив.

Стрелец

Оставете  ја за миг рационалната страна и послушајте ги луѓето околу вас како навистина се чувствуваат. Не е секогаш најпаметно да се носи едностран суд.

Во љубовниот живот, ништо ново.

Јарец

Вашите секојдневни маки денес драстично ќе се намалат, бидејќи ќе добиете помош од некоја блиска личност.

Ако навистина не знаете што треба да направите на љубовното поле, тогаш двапати мерете пред да пресечете, не носете одлуки за кои однапред знаете дека ќе се покаете.

Водолија

Вашата мирна и кревка природа денес ќе привлекува многу луѓе околу вас, но внимавајте поради истата да не успее некој да ве искористи. Бидете претпазливи.

Вашата сакана личност ви замерува дека многу работи кои ги поседувате ги „распродавате“ на другите, а не ги споделувате со неа.

Риби    

Ако не сакате да ви се случуваат истите работи или грешки постојано, тогаш сменете ја стратегијата.

Останете доследни на она што го имате во моментот на љубовото поле, затоа што денес не е добар ден за љубовни промени.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk