12. 05. 2020 09:10

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (12.5.2020)

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (12.5.2020)

 Дневен хороскоп

Овен

Вашето позитивно расположение ќе влијае инспиративно на луѓето околу вас. Тоа ќе ве охрабри и вас.

Во некои ситуации свесно ќе сакате да шармирате некоја личност од спротивниот пол.

Бик

Ситуацијата во којашто се наоѓате на работата ви станува премногу конфузна. Не знаете што точно се бара од вас.

Не бидете сомничави без потреба кон вашата сакана личност.

Близнаци

Вие сте добри во организацијата на работата, но без разлика на вашите способности не можете секогаш да ги држите сите конци во рацете.

Некоја емотивна нестабилност не можете да ја разберете, но тоа не треба да значи дека треба да бидете арогантни.

Рак

Денеска ќе делувате снаодливо и нема да дозволите на другите да ви се мешаат во работата.

Не занемарувајте ги туѓите потреби, партнерот не сака да слуша изговори.

Лав

Вие сте свесни дека можете многу повеќе и работите согласно вашите можности, но сфаќате дека на луѓето околу вас им се нудат исти услови, а тие работат сосема помалку.

На емотивното поле се наоѓате во несигурна ситуација, која сакате да заврши.

Девица

Работниот успех кој го очекувате завршува во туѓи раце. Наместо да тагувате, свртете нов лист во животот.

Не бидете несигурни кога станува збор за љубовта.

Вага

Новите обврски ги чувствувате као терет, потребно е да се дистанцирате од работата за да видтите што навистина е вашиот проблем.

Потешко ви оди прифаќањето на реалната љубовна состојба од онаа којашто ја живеете.

Шкорпија

Денеска бидете поскромни во вашите очекувања, бидејќи луѓето околу вас ќе се полни со негативна енергија. Не барајте нешто за кое знаете дека нема да го добиете.

Делувате нетрпеливо и не можете да ги исполните зацртаните работи на емотивното поле.

Стрелец

Наместо на сите да им ги решавате проблемите, свртете се кон вашиот живот и кон она што навистина ви е важно вам.

Вашите зборови ја немаат истата емоционална тежина брз вашиот партнер како што беше порано. Не бидете театрални за да ја постигнете, туку разумни.

Јарец

Иако верувате во своите способности, сепак ви станува јасно дека се' настанува на принцип давање-земање.

Овој ден ќе ви недостига емотивното внимание и ќе е обидете по секоја цена да го добиете.

Водолија

Успешно ги предвидувате нечиите реакции и знаете како да се ориентирате кон нив.

Денеска ќе имате силно емотивно влијание врз партнерот, искористете го тоа за да ја разгорите страста.

Риби

Делувате самоуверено и не давате никој да ви го одземе она што е ваше.

Имате намера да освоите некое внимание но тоа го правите на погрешен начин, односно со мало претерување.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk