14. 01. 2020 09:28

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (14.1.2020)

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (14.1.2020)

Дневен хороскоп

Овен

Денес ќе остварите добра соработка со колегите на работата и ќе се чувствувате добро. На љубовен план, не затворајте го рaзговорот пред некој да го започне. Бидете трпеливи и сослушајте.

Бик

Денес ќе имате чувство на кој начин да се справите со работата, па дури и ќе бидете соодветни за делење на совети. На љубовен план, подобро кажувајте си на време што не ви се допаѓа.

Близнаци

Денес нема да бидете способни нешто да менувате, па затоа оставете ги работите такви какви што се. На љубовен план, слободните припадници ги очекува љубовна афера, додека пак за оние кои имаат партнер нема да има особени промени.

Рак

Имајте поголем доверба во вашите колеги доколку сакате да ја вршите работата. На љубовен план, заборавете дека имате потежок ден, затоа што емотивното поле не треба да ги трпи последиците од вашата професија.

Лав

Одличен ден за работа, но особено од областа на хуманост, креативноста, па затоа ако ви се понуди такво нешто не двоумете се да го прифатите. На љубовен план, промените воопшто нема да ви одат лесно.

Девица

Не можете да бидете експерт за да ги смените работите, па затоа не обвинувајте се секогаш самите себеси. На љубовен план, некој од колегите ви праќа сигнали, а вие сте слепи за истото.

Вага

Овој ден доколку вашата работа е зависна од останатите околу вас, обидете се да соработувате затоа што организираноста денес ќе биде ваша главна карактеристика. На љубовен план, одличен ден во кој ќе привлекувате внимание каде и дсе појавите.

Шкорпија

Денес вашиот ден нема да биде стабилен за трошење на многу пари, затоа не правете преголеми планови. На љубовен план, доколку сте во брак внимавајте на вашите чувства затоа што се' повеќе станувате склони кон авантури.

Стрелец

Иако имате поголеми планови, сепак денес истите нема да ви одат од рака. Затоа сконцентрирајте се на помалите работи и уживајте во нив. На љубовен план, не може секогаш работите да бидат какви вие што сакате. Секогаш постои и втора страна.

Јарец

Вие сте личност која навистина знае да прави големи планови и тоа воопшто не е лошо доколку постепено работите и на нивната реализција. Доколку не ги реализирате попусто ви се во глава. Кога станува збор за љубовта, денес особено ќе бидете привлечни за спротивниот пол.

Водолија

Не заборавајте дека професионалното не треба секогаш да ви е во прв план. Размислете за односите со вашето семејство, а кога станува збор  за љубовта не одете со глава во ѕид.

Риби

Не ја мешајте љубовта со професијата, затоа што не секогаш ќе имате можност да ги вратите работите назад. На љубовен план, не можете да очекувате вашиот партнер да ви го посвети вниманието ако вие сте премногу пасивни.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk