×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • ДНЕВЕН ХОРОСКОП (17.10.2020)

  17.09.2020 06:10 | KumanovoNews

   Дневен хороскоп

  ДНЕВЕН ХОРОСКОП (17.10.2020)

  Овен

  Овој ден имате можност за полесно поминување на денот. Единствено вие можете да ги искомплицирате работите доколку на вашиот грб повторно земеме повеќе работи, па на крајот денот да ви излезе сосема напорен. Кога станува збор за љубовта, денес ве очекуваат поинтензивни чувства пропратени со љубомора.

  Бик

  Денес е време кога треба да се сконцентрирате на позитивните работи, затоа што некако постојано ги оставате на страна и се сконцентрирувате на нешто за вас поголемо. Исто така денес ќе имате добар однос со вашите претпоставени. На емотивен план ве очекуваат поинтензивни емоции.

  Близнаци

  Во текот на овој ден може да сте загрижени затоа што некое одвивање на работите ќе ви оди поспоро. Исто така овој ден ве очекуваат и повеќе финансиски трошоци. На емотивниот план, ќе имате добра комуникација со спротивниот план, но внимавајте да не го оптеретувате со вашите лични проблеми.

  Рак

  Комплициран и напорен ден ве очекува денес, постојано ќе се враќате за да довршите некои работи. Исто така денес, нема да ви цветаат ружи ниту на љубовен план. Можеби е време да размислите зошто е тоа така.

  Лав

  Повторно доаѓате во ситуација кога премногу работа земате на сопствениот грб. Можеби клучот на успехот е да се зема онолку работа колку што може да се заврши. Кога станува збор за љубовта, денес некако ќе имате чувство дека вашиот партнер има премногу очекувања од вас и сето тоа ќе ви прави притисок.

  Девица

  Денес ќе добиете некои нови информации кога станува збор за некоја нова работа која сте ја започнале. Меѓутоа, за да бидете во тек, обидете се да не бидете пасивни и да бидете поажурни. Кога станува збор за емотивниот дел, денес ќе бидете особено нежни со вашиот партнер.

  Вага

  Во текот на овој ден ќе се обидете да воспоставите комуникација со некои луѓе, а тоа воопшто нема да ви оди од рака. Можеби и не е до вас, понекогаш луѓето едноставно не знаат да направат компромис за да се вклопат. Инаку, во текот на овој ден ќе дознаете дали личноста за која мислевте дека и' се допаѓате навистина има такви емоции кон вас. Само не бидете горделиви.

  Шкорпија

  Денес ќе имате одлични планови кои ќе сакате да ги исполните во истиот момент. Меѓутоа, не разочарувајте се но тоа нема да е можно, затоа што ќе имате многу повеќе обврски на работата. На емотивен план, ќе имате средба со пријател кој очигледно има некои емоции кон вас но не пријателски.

  Стрелец

  Денес внимавајте во комуникацијата со вашите колеги. Затоа што, колку и вие да сакате да профункционирате сепак луѓето околу вас се многу прорачунати. На љубовен план, иако немате основа сепак денес ќе чувствувате одредена доза на љубомора и посесивност.

  Јарец

  Денес, ќе чувствувате дека имате особен притисок кога станува збор за работата, односно ќе чувствувате дека другите имаат преголеми очекувања од вас, но сепак ќе успеете да бидете на "висината на задачата". Кога станува збор за љубовта, денес особено ќе бидат изразени вашите чувства, иако може да се појават некои мали проблеми, сепак занемарете го тоа, затоа што понекогаш "лошите" работи се случуваат и заради балансот.

  Водолија

  Денес обидете се да се посветите на себе. Пронајдете начин на кој на побрзо ќе ги завршите вашите работи обврски и на тој начин ќе можете да го направите и она што го сакате. Комуникацијата со вашиот партнер денес ќе биде сосема како што треба, а тоа ќе придонесе и за уште поголемо одморање кое ви е потребно  со денови. Понекогаш вашиот партнер како целосно да знае што ви треба.

  Риби

  Денес ве очекуваат добри моменти на работата, односно ќе се чувствувате сосема задоволни со она што ќе го сработите. Кога станува збор за емотивниот дел, вие денес сосема ќе бидете свесни за симпатиите на некој колега кој подолго време ги има кон вас и денес ќе имате особена потреба да ви покаже колку многу му значите. Доколку ви се допаѓа човекот, преземете го првиот чекор.

  2008 - 2023 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk