19. 02. 2020 09:25

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (19.2.2020)

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (19.2.2020)

Дневен хороскоп

Овен

Денес ќе имате убав ден бидејќи ќе сфатите што е за вас, а што не. Дури  е можно да обновите некоја врска кој сте ја имале порано.

Бик

Денес е можно да имате некои непријатности, доколку на некого му должите пари. Подгответе се! Во семејното окружување се чувствувате добро. Можете да излезете заедно, доколку имате малку слободно време.

Близнаци

Вие денес ќе бидете истрајни во вашите намери иако нема се' да ви оди од раце. На љубовното поле може да ви се појави некојс многу интересна личност.

Рак

Имате многу работа и обврски, но и рокови кои треба да ги исполните, затоа сериозно фатете се за работа. Ако имате слободно време, излезете навечер и покажете му на вашиот партнер колкаво значење има за вас.

Лав

Добар ден за вас, ќе успеете со леснотија некои работи да ги доведете до крај. На љубовно поле, стабилност и добри односи со саканиот за оние кои се во врска, а за слободните убав ден за заљубување.

Девица

Денес ќе имате чувство дека се' околу вас е хаос. Ќе средувате документи, ќе ја средувате вашата куќа, се' со цел да најдете психички мир. Денес нема да имате сила за размислување за љубовта, бидејќи ќе бидете оптеретени со семејните проблеми.

Вага

Разговор со некоја постара личност за вас ќе значи поголем успех во работата. Не избегнувајте го. Едвај ќе очекувате да дојде вечерта и да се опуштите во добар разговор или прегратка на вашата сакана личност.

Шкорпија

Денес може некој од вас да побара пари на заем, внимавајте на кого позајмувате за подоцна да не се покаете. Доколку се однесувате како што треба можно е да завршите и со решавање на некој љубовен проблем.

Стрелец

Денес обидете се да не реагирате импулсивно и да не кревате преголема прашина. Сакате да поминувате повеќе време со саканата личност, но таа тоа не го знае, кажете и' го тоа.

Јарец

На работата не ве очекуваат посебни проблеми, односно работите ќе се исти како и вообичаено. Денес ќе имате потреба од љубов, па затоа ќе бидете несигурни во се' што се наоѓа околу вас.

Водолија

Денес доколку сте оптимистични и со добра волја ќе можете да ја довршите работата која ви има заостанато од претходно. Планирате да потрошите пари за да ја изненадите саканата личност, но не заборавајте дека убавината е во малите работи кои за некого имаат значење.

Риби

Великодушно давате иако немате многу и за вас. Затоа бидете рационални. Овие денови сте многу емотивни и тоа може да го гуши вашиот партнер. Доколу сте слободни излезете и забавувајте се, од седење дома нема ништо посебно да ви се случи.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk