02. 03. 2020 09:31

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (2.3.2020)

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (2.3.2020)

 Дневен хороскоп

Овен

Потребно е да ангажирате за работа некој друг, не можете се' да постигнете сами. Изненадени сте од однесувањето на вашиот партнер.

Бик

Вие сте свесни за своите способности, но за да бидете успешни во тоа што го работите мора да бидете и истрајни. Не станувајте посесивни кога станува збор за некој кого го сакате.

Близнаци

Вашата способност е спој од вашиот талент и вашата неверојатна осет за интуитивност. Верувајте во вашите способности. Денеска очекувајте и повик од некој од минатото, на кој не сте се надевале.

Рак

Денес се' ќе ви биде поедноставно, затоа што успехот кој ќе го постигнете ќе ви пополни некои празнини. Очекувајте додворување од страна на некоја Шкорпија.

Лав

Денес можете да очекувате помош од некој кој подолго време работи со вас. Повторно гледате во минатото, постојано си ја попречувате иднината.

Девица

Полни сте со енергија. Ќе имате важни попладневни состаноци со вашите колеги. Иако имате лоша комуникција со вашиот партнер не се откажувајте.

Вага

Избегнете го фантазирњето, затоа што може да и' штети на вашата работа. Периодот на неодлучноста е позади вас, веќе знаете кого да изберете на љубовен план.

Шкорпија

Овој ден поради потешкотиите на работата ќе се борите за вашето место. Нa љубовното поле ништо нема да ви оди според вашите планови.

Стрелец

Своите ставови ги спроведувате пасивно, но сепак не се откажувате. Расположени сте за интимност, препорачајте му на вашиот партнер романтична вечера.

Јарец

Денес бидете одлучни доколу имате некои идеи, затоа што ќе бидете успешни. Во последно време се обидувате да си направите убаво и на себе, а не само на саканата личност, така ќе биде и денес.

Водолија

Прилагодете се на вашата состојба, доколку сакате да имате подобра работна атмосфера. На вас ви одговара да немате мирен љубовен живот, затоа што сакате авантура.

Риби

Работите со многу страст, но не заработувате многу. Сепак, тоа и не ви е толку важно затоа што го правите тоа што го сакате. Оставете го минатото таму каде што и припаѓа.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk