ДНЕВЕН ХОРОСКОП (20.3.2020)

20.03.2020 - 10:23

 Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (20.3.2020)

Овен

Престанете да ги преувеличувате работите, се' ќе си дојде на свое место.

На љубовно поле, денес вашиот партнер ќе биде особено нервозен, па тоа ќе е пренесе и на вас.

Бик

Вие сте знак кој често знае да сврти нов лист, но нема да биде така и денес. Постојано ќе размислувате што би можело да биде, а не биднало.

Оставете ја љубовта на страна ако се чувствувате истрошени. Побарајте од вашиот партнер време за одмор.

Близнаци

Денес ќе сакате да се насочите на работата, меѓутоа ќе сакате да и' дадете важност и на љубовта. Најдобро е да направите баланс за ништо да не трпи.

Инаку, не паничете претерано.

Рак

Ако сакате навистина да ги согледате работите од вистинската страна, тогаш ќе мора да да и' погледнете на вистината во очи. Не тргајте го погледот.

Заборавате дека покрај вас имате личност кој очекува топлина и внимание.

Лав

Вашата амбициозност и лесно справување со работите се случува и во време кога сите се испаничени. Сите ќе ви се чудат како можете да бидете сконцентрирани.

Вашиот партнер бара поголемо внимание.

Девица

Оставете ги работите да си течат по својот природен тек, доколку не можете да ги смените.

Од партнерот не барајте нешто што ни вие не можете да го дадете.

Вага

Ако сакате работите да не прераснат да функционираат како и порано, тогаш мора и вие да придонесете за тоа. Не седете со рацете во џеб.

Денес нема да бидете расположени за љубовни изливи.

Шкорпија

Денес ќе сакате да заборавите на сите грижи и да се насочите кон самите себе. Со денови сте под стрес, а тоа не го манифестирате.

Излезете на прошетка каде што ќе нема луѓе и обидете се да продрете во себе.

Стрелец

Светот понекогаш знае да се менува со брзината на светлината, а вие сфаќате дека не можете да смените ништо и тоа ве прави тажни.

Исправете се, после дожд секогаш доаѓа сонце.

Јарец

Ако сакате да продолжите со нормално функционирање на работата, тогаш мора и вие да дадете придонес за тоа. Сите имаат некоја функција во одвивањето на работите.

Љубовта не чекајте ја со затворени врати.

Водолија

Негативноста нема да ви донесе подобра писхичка состојба. Исправете се и погледнете од поведрата страна. Секој проблем има почеток и крај.

Ако не сте расположени, тогаш споделете го тоа со најблиските, знае да помогне.

Риби

Не претерувајте кога станува збор за некои детали на работата. Никој нема да ја има вашата сконцентрираност и посветеност на работата.

Вашиот партнер се чувствува занемарено и почнува да ви враќа со иста мера.


2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk