23. 03. 2020 09:24

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (23.3.2020)

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (23.3.2020)

 Дневен хороскоп

Овен

Не дозволувајте му на некој да ви се меша во одлуките кои ги носите на професионалното поле. Не заборавајте дека љубовта доаѓа тогаш кога вие  ќе бидете спремни да и' отворите врати.

Бик

Денес иако ќе сакате да направите некоја разлика на работата, сепак вие ќе бидете оној кој ќе биде приморан да следи. Доколку сте слободни и бидете поканети некаде да излезете, не бидете наивни и не прифаќајте ја веднаш поканата здраво за готово.

Близнаци

Засега не треба ништо да менувате на работното поле и придружувајте се повеќе кон она што го имате. Доколку сте во брак можно е да имате мали проблеми со вашиот партнер, обидете се да не сфаќате се' здраво за готово.

Рак

Денес доколку се најдете во ситуација да мора да излезете во пресрет на работата, обидете се тоа да биде одговорно и доследно. Кога станува збор за љубовта, денес се' ќе ви наликува на илузија.

Лав

Нема да можете да ја поднесете пасивноста на вашите колеги, па ќе бидете насочени кон донесување на самостојни одлуки. Денес како да ви се отворени љубовните чакри, се' ќе гледате од позитивна страна.

Девица

Работата со која сега се занимавате почнува да ви станува безначајна, но сепак ви е финансиски неопходна. Издржете, после дожд секогаш доаѓа сонце. Кога станува збор за љубовта, имате чувство дека сега знаете што ви треба навистина.

Вага

Денес ќе бидете опседнати со сопствените мисли и нема да се насочите кон она што ви го кажуваат другите. Не бидете ирационални, советите сега можат да ви помогнат. Не дозволувајте на љубовното поле да ви се доближуваат секакви луѓе.

Шкорпија

Не трошете на работи кои и не ви нудат некоја особена сатисфакција, затоа што финансискиот дел во овој период нема да ви биде на завидно ниво. Доколку сакате да добиете нешто повеќе од вашиот партнер тогаш навистина треба да бидете малку повеќе кротки.

Стрелец

Луѓето кои ги собирате околу вас, знаете дека ќе ви донесат финансиска придобивка. Иако мислите дека тоа не е хумано, сепак сметате дека е неопходно.Некој навистина станува особено важен во вашата љубовна приказна и вие се чувствувате позитивни заради тоа.

Јарец

Она што можете да го искористите од работата во овие денови не занемарувајте го. Па макар тоа и да е само совет.Денес страста ќе ви биде пред некои подлабоки муабети. Ќе сакате да уживате во допирите, а не да правите муабет.

Водолија

Иако вашите идеи никој не ги сфаќа сериозно, сепак вие сте некој кој знае да се избори за своето.Фактот дека не сте сами како да ви е доволен бидејќи не се чувствувате осамени, а се' што добивате повеќе го сметате за благодет.

Риби

Опседнатоста со работата ве доведува до мера каде ни самите не се препознавате. Затоа смирете се, само доколку се изгубите себеси, вие губите се'. Доколку сте сами, вашите мисли ќе бидат насочени кон она што ви се има случувано во минатото.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk