24. 03. 2020 10:40

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (24.3.2020)

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (24.3.2020)

 Дневен хороскоп

Овен

Парите коишто ги трошите нема да ви донесат ништо добро. Не трошете ги попусто, затоа што ќе ви требаат.

Доколку на љубовното поле овие денови ви се нема случено ништо посебно, очекувајте емотивни изливи токму денес.

Бик

Вие имате огромна поддршка од вашето семејство кога станува збор за парите. Затоа не плашете се дека ќе останете на нула. Најблиските се тука за вас за да ви помогнат.

Од љубовта очекувате повеќе од она што во се нуди.

Близнаци

Иако работата во последно време не би е најсилна страна, сепак денес ќе очекувате некое подобрување, но истото нема да дојде. Мора да се соочите со фактот дека работите нема да зависат овој период од вас.

Нема да се откажете од личноста на која постојано мислите.

Рак

Денес ќе бидете насочени кон остварување на подобар профит, со што ќе се чувствувате многу посигурно.

Не очајувајте кога станува збор за љубовта затоа што ве чекаат убави работи.

Лав

Не мора да се провлекувате низ иглени уши. Прифатете дека не можете секогаш да имате се' што ќе сакате.

Кога станува збор за љубовта може да очекувате солиден ден, без некои сериозни поместувања.

Девица

Денес обидете се да поминете помирен ден, затоа што во последно време сте преоптеретени со финансиите. Не си додавајте дополнителна нервоза за нешто кое не можете да го смените.

Флертот ви е загарантиран, нема да останете сами.

Вага

Вие имате идеи, но свесно сте дека сега и не е времето кога може да заработите малку повеќе. Она што треба да го направите е да не се откажувате од вашите планови, на крајот ќе ви донесат бенефит.

Немате трпение кога е во прашање вашиот партнер, иако знаете дека претерувате.

Шкорпија

Вие знаете со луѓето но вашите желби се неостварливи. Сконцентрирајте се на она што навистина ви треба.

Доколку не сте во најдобра комуникација со вашиот партнер, сменете го тоа, затоа што заедничкиот живот е многу поубава слика.

Стрелец

Вие сте доста љубопитна личност кога станува збор за учење, меѓутоа денес нема да сакате да знаете се'. Денес ќе посакувате навистина да сте биле некој друг човек на друго место.

Некој остварен на професионалното поле, ви е особено драг.

Јарец

Имате во план да заработите поголеми пати, затоа добро сконцентирајте се. Меѓутоа, доколку не ви успее планот, не очајувајте затоа што во последно време многу од хороскопските знаци се наоѓаат во иста ситуација.

Имате потреба да се осамите и да се повлечете од кругот на пријателите. Луѓето ви се понекогаш навистина тешки.

Водолија

Можете да имате непријатна ситуација кога станува збор за работата. Опкружени сте со луѓе кои не ви посакуваат многу добро и секогаш ги нервирате со вашиот став.

Не мешајте ја работата со љубовта затоа што она што може да ви го обезбеди љубовта, не може никогаш да се спореди со работата.

Риби

Бидете попозитивни доколку навистина сакате да го смените начинот на гледање на работите. Не заборавајте дека после дожд секогаш доаѓа сонце.

Вас знаат да ве привлечат и повозрасни луѓе, денес нема да водите грижа дали некој тоа го одобрува или не.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk