25. 11. 2019 09:56

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (25.11.2019)

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (25.11.2019)

Дневен хороскоп

Овен

Овој ден нема да ви оди од рака соработката  со вашите колеги, затоа што останатите ќе бидат ориентиран кон она што нив им е битно. Меѓутоа, ништо поразлично нема да биде ниту на емотивен план, и двајцата ќе бидете ориентирани кон она што ве интересира да го постигнете на професионалното поле, без разлика дали вашата врска трпи.

Бик

Овој ден на работата нема да имате особено  потешкотии. Воспоставувањето баланс и на емоционално поле ќе во ја врати самодовербата. На љубовно поле, овој ден ќе ви го привлекуваат вниманието повеќе личности,  а тоа може да биде погубно за оние кои се во врска. Внимавајте, флертот не донесува позитивен исход.

Близнаци

На професионалното поле денес ќе ви биде понудена соработка, но вие ќе одбиете затоа што со денови се чувствувате нестабилно. На љубовно поле, партнерот ви ја поклонува целата своја поддршка, за да ги надминете несоглаувањата. Но вие сега сте склони кон флертување, поради чувството дека не сте почитувани доволно во врската.

Рак

Некои ситуации на работата ви стануваат сосема јасни, поради истата причина нема да сакате да соработувате со сите колеги, што е сосема нормално. На љубовен план, внимавајте да не бидете премногу захтевни, затоа што тоа може да создаде нетрпеливост кај вашиот партнер.

Лав

Денес постојано ќе бидете сомничави на работата, затоа што вие добро знаете дека не е така лесно да се дојде до некоја информација која другите ќе ја имаат. Вашата претпазливост е вашата посилна страна. На љубовен план, ќе размислувате да се вратите на нешто од минатото за кое претходното сте мислеле дека не вреди.

Девица

Ќе бидете задоволни од она што денес ќе го постигнете на работата. Доколку дојде до некои мали проблеми, не обесхрабрувајте се, обидете се да ги решите со време. На љубовен план, денес ќе сакате решително да си ги подобрите односите со саканата личност, затоа што во последно време вагате што ви е побитно, а што не.

Вага

Одличен ден е пред вас! Уживајте во ден полн со многу задоволства и на работата и на љубовното поле. Некој од колегите ќе ви понуди помош, прифатете ја затоа што ќе ви е од голема корист. На љубовен план, односот која некоја личност го има со вас ќе ви се допаѓа, но не заборавајте дека на почетокот се е розово, едноставно бидете претпазливи.

Шкорпија

Опуштете се затоа што ве очекува убав ден каде нема да бидете напнати. На работата, ќе успеете да ги завршите обврските побрзо и то ќе ви овозможи, да се посветите на она што ве интересира. Ако имате такво чувство дека некоја личност ви недостига, излезете и сретнете се со таа личност, понекогаш се' што ни е потребно е нечие присуство.

Стрелец

Ден кој е особено важен за соработка затоа што ќе ви ја намали несигурноста кога станува збор за донесување на некоја одлука. На љубовно поле, денес на вашиот партнер ќе му замерите дека не ги решава проблемите веднаш кога ќе настанат,  затоа бидете вие таа која ќе каже што и' пречи, без да очекувате тоа тој сам да го разбере.

Јарец

На работата повторно ве очекува мало разочарување, затоа што сметате дека премногу вложувате, а премногу време поминува без истото да биде валоризирано. На љубовен план, денес постојано ќе размислувате за некоја личност, иако знаете дека тоа не е во ред бидејќи истата ќе биде зафатена, но нема да можете да ги контролирате емоциите.

Водолија

Доколку на работата се посветите и на маркетиншкиот дел, можно е вашите договори за кои преговарате денес да се доближат до завршување. На љубовен план, сакате работите да станат посериозни и ќе се обидете истото да го постигнете денес со разговор но другата страна нема да биде заинтересирана за таков разговор.

Риби

Одличен момент да направите пресврт на работата така што ќе ги тргнете на страна сите негативни колеги, за да си го добието она што го сакате. Негативната енергија во последно време ве носи само кон деструктувност и нефункционалност. На љубовен план, оставете ги работите да си течат по својот нормален тек. Така ќе видите дали некои разговори кои ги очекувате ќе бидат иницирани од вашата сакана личност, а со тоа и ќе си одговорите на вашите прашања.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk