27. 02. 2020 08:59

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (27.2.2020)

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (27.2.2020)

 Дневен хороскоп

Овен

На вас во моментот ви е важно да се изборите за подобра работна позиција. На љубовно поле, бидете повеќе адаптибилни.

Бик

Денес нема да сакате да слушате критика и ќе сакате работите да се одвиваат како вие што сакате. Не се залетувајте кога станува збор за љубовта, не е се' онака како што изгледа на површината.

Близнаци

Вашите заштедени пари правилно трошете ги или пак вложете ги во некој корисен проект. Немате време за да размислувате за она што партнерот го бара од вас.

Рак

На работата обидете се да ги прифатите советите, вие сте навистина нежен знак но знаете она што вреди да го стиснете во вашите канџи. Кога станува збор за љубовта, сослушајте ја саканата личност.

Лав

Иако околината не покажува интерес за вашето однесување, вие денес повторно ќе се обидете да се истакнете. Нема да имате проблеми со изразување на вашето емотивно расположение.

Девица

Денес сите работи ќе ги промислите и тоа е добро, затоа што на тој начин ги запазувате сите работи. Посакувате поголема емотивна слобода.

Вага

Денес ќе имате трпение да ги завршите сите работи кои ќе се најдат пред вас. Умеете да му го направите денот на партнерот. Не ви недостига волја.

Шкорпија

На работното поле вие секогаш сте спремни да реагирате кога другите се плашат, па така ќе биде и денес. Нема да можете да ги контролирате чувствата, затоа што вие навистина знаете да сакате длабоко.

Стрелец

Нема да дозволите неправедно да бидете критикувани на работата. Не дозволувајте денот да ви го упропасти финансискиот дел, затоа што наместеноста на ѕвездите ви предвидува ден полн со страсти.

Јарец

Вашето знаење, искреност и упорност секогаш вродуваат со плод. Нa љубовен план, среќни сте во бракот или љубовта во која се наоѓате.

Водолија

Вие сте супер соработник, сите сакаат да соработуваат со вас. Овозможете им го и вие на другите истото. Бидете малку поиницијативни и иновативни во врска со вашата сакана личност. Не чекајте секогаш иницијтивата да ја преземе вашиот партнер.

Риби

Одличен ден за остварување на поважни контакти на работата. Поработете на вашата фантазија на љубовното поле, не бидете срамежливи.


2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk