ДНЕВЕН ХОРОСКОП (27.7.2020)

27.07.2020 09:31 | KumanovoNews

 Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (27.7.2020)

Овен

Оваа недела ќе ви започне сосема мирно, па потрудете се и остатокот од денот да го поминете релаксирано. Не обрнувајте внимание на неважни луѓе и работи.

Дозволете му на партнерот да допре до вас.

Бик

Иако ќе сакате да завршите со работните обврски од минатата недела, денеска нема да мижете да го постигнете тоа. Не се форсирајте психички, така само повеќе ја успорувате работата.

Излезете со вашиот партнер на прошектка, доколку ви треба малку „свеж воздух“.

Близнaци

Иако преферирате да бидете одморени во понеделник и да ја започнете работата посериозно, сепак вие неколку месеци наназад во понеделниците се чувствувате најуморно. Веќе е време кога сериозно треба да почнете да размислувате за одмор, па каков и да е.

Вашиот партнер ја забележува вашата грижа за него и тоа ќе ви ги подобри односите.

Рак

Иако немате концентрација, сепак денес ќе успеете да ги завршите работите на време и кога ќе ја затворите вратата од работата, нема да сакате ништо повеќе да слушнете.

Вашиот љубовен живот станува поинтересен за разлика од минатите месеци.

Лав

Овој ден ќе се чувствувате особено уморно и поспано, едвај ќе чекате да завршите со работните обврски за да легнете и да преспиете.

Што се однесува до љубовта, денес иако нема да имате посебно време за да размислувате за тоа, сепак ќе се чувствувате спокојни.

Девица

Ако нешто не ви оди според планот, тоа не значи дека секогаш вие сте виновни за истото. Вашите маки имаат поголем опсег, на кој и не можете да влијаете.

Не дозволувајте ѝ на саканата личност да се однесува со вас, како што ќе посака таа.

Вага

Вие сте премногу уморни за да се грижите и за туѓите животи, а денес тоа луѓето ќе го протолкуваат како незаинтересираност.

За кратко мора да ги оставите другите на страна и да му посветите внимание и на партнерот.

Шкорпија

Без разлика дали сте одморни или не денес нема да можете да избегате од тековните обврски. Претпоставените постојано ќе ви се над главата.

Останете присебни доколку имате одредени недоразбирања со партнерот, избувливоста не е решение за проблемите.

Стрелец

Иако се чувствувате изморени, сепак знаете дека никој нема да ги заврши работите за вас. Оставете ја на страна фантазијата и насочете се кон реалноста.

Вашите љубовни маки се многу помали за разлика од она што вие го претставувате.

Јарец

Вашиет секојдневни маки оставете ги веќе еднаш на страна и насочете се кон поубавото. Не гледајте секогаш од материјалната страна, до вас имате и многу поважни работи кои не се купуваат со пари.

Со вашиот партнер играјте со отворени карти.

Водолија

Иако имате најразлични претпоставки поврзани со работата на вашите колеги, сепак додека тоа се претпоставки не значи и дека се вистина.

Останете на страна од кавгите со партнерот, затоа што во последно време се почести и почнуваат да ви се одразуваат на љубовното поле.

Риби

Денес ќе ја искористите вашата шармантност за да решите одредени работи, иако знаете дека не треба така.

Вашиот партнер ќе ви негодува заради истото, меѓутоа вие ќе стоите цврсто на ставот дека не правите ништо лошо.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk