ДНЕВЕН ХОРОСКОП (3.6.2020)

03.06.2020 08:03 | KumanovoNews

Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (3.6.2020)

Овен

Денеска ќе сфатите кои ви се границите на работата, во однос на она што е успешно а што не од областа на тоа што го работите. Според сознанијата ќе се ориентирате кон приоритетните работи.

Доколку сте во врска ќе имате монотон ден, но доколку во претходните денови имавте некоја авантура тогаш ве очекуваат изливи на страст.

Бик

Денес, според поставеноста на планетите може да  имате финансиски проблеми. Насочете се кон подобрување на тој аспект од вашиот живот.

Во семејното опкружување се чувствувате релаксирано, па затоа денот ќе го поминете со нив.

Близнаци

Истрајни сте во работите коишто ви се случуваат иако не ви оди се' од раце. Но сепак и вашата трпеливост ќе има граници, па доколку некој од вработените ви се препречи на патот, ќе си го добие своето.

Денес некој со хороскопски знак Водолија или Стрелец може да ви го привлече вниманието.

Рак

Денес ќе имате многу работа, но и обврски и рокови кои мора да ги испочитувате. Доколку сте слободни искористете го времето за дружење.

Не му ја пренесувајт мие нервозата на вашиот партнер и не заборавајте и него да го прашате како му поминал денот.

Лав

Добар ден за побрзо и полесно завршување на работите и насочување кон она коешто е најважно за вас во моментот, а тоа е љубовта.

Оние коишто се во брак ќе имаат стабилен и мирен ден.

Девица

Овој ден ќе се чувствувате хаотично, па ќе направите се' што можете за психички да се присоберете. Ќе почнете да средувате се' околу себе, почнувајќи од вашата работна маса, па се' до најмалиот детал и на работата и во домот.

Мали проблеми и во семејството, вашата мајка постојано има одговор на се'.

Вага

Некој разговор со постара личност денес ќе ве извади од кожа, но ќе успеете да се воздржите.

Едвај ќе чекате да заминете кај саканата личност, да ја прегрнете и да го почувствувате мирот кој може да ви го овозможи само саканиот.

Шкорпија

Можно е некој од вас да побара финансиски помош, но внимавајте на кого му позајмувате и дали треба да му позајмите, со оглед на тоа дека и вие сте во загуба.

Доколку се поставите адекватно, ќе го решите проблемот и со љубовта.

Стрелец

Сите работи денес ќе ги сфаќате премногу сериозно, но она што треба да го направите е да се опуштите и да не бидете толку стегнати. Ништо нема да се реши доколку бидете нервозни.

Сакате да поминувате повеќе време со саканата личност, но таа тоа не го знае.

Јарец

Постојано правите пресметки и не знаете како да почнете повеќе да штедите. Насочете се кон правење на план за тоа што навистина ви е неопходно, а што не.

Вашата несигурност се одразува на сите полиња, па и на љубовното. Вам ви се потребни љубов и топлина, но тоа не го барате.

Водолија

Денеска може да го завршите договорот којшто го отпочнавте од порано. Бидете смирени, прецизни и доследни.

За да ја импресионирате саканата личност, ќе сакате да потрошите повеќе пари, купувајќи и' поклони, но она што навистина е потребно е вашата топлина од којашто го скратувате.

Риби

Бидете пореални со трошењето на парите, а воедно и со позајмувањето, доколу и вие не се наоѓате во завидна финансиска состојба.

Премногу ги сфаќате емотивно работите и вашата потреба за сигурност може да му претставува напор на вашиот партнер.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk