03. 07. 2020 10:22

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (3.7.2020)

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (3.7.2020)

 Дневен хороскоп

Овен

Денес ќе бидете заинтересирани за решавање на проблеми или конкретни ситуации кои ќе ви ја намалат работата во моментот, а не општо. Затоа не плашете се да го кажете своето мислење или пак да ја земете работата во свои раце.

Што се однесува до љубовта, денес ќе бидете малку загрижени поради комуникацијата на вашиот партнер кон вас.

Бик

Без разлика дали денес ќе ве подржуваат на работното поле или нема, вие ќе го остварите она што сте го замислиле.

Понекогаш знаете да ги ставите во сенка сите поради вашата шармантност.

Близнаци

Вие сте вистински работник, но понекогаш сте локомислени, кога станува збор за финансискиот план.

Не се расправајте беспотребно со вашиот партнер.

Рак

Денеска нема да се согласувате со мислењето на другите затоа што истото ќе биде подло и непромислено, не отстапувајте од вашиот став само за да се вклопите во колективот, држете си до своето мислење затоа што доброто секогаш испливува на површината. Секој може да биде површен, но не длабок, зарем не?

Кога станува збор за љубовта, вашето незадоволство се обидувате да го прекриете со постојана работа.

Лав

Делувате непромислено за најразлични работи и тоа се одразува негативно не само за вас и вашиот професионален живот, туку и на вашето семејство.

Доколку саката личност од вас очекува искрено однесување, тогаш и направете го тоа.

Девица

Секојдневните обврски знаат да потрошат најмногу енергија, но сепак мора да се завршат. Овој ден ви претстои добра комуникација со колегите и со тоа полесно завршување на работата.

Кога станува збор за љубовта, обидете се да ја следите вашата интуиција.

Вага

 Некој на работното поле се обидува да ве увери во нешто за кое знаете дека не е така. Доколку сметате дека со тоа што ќе му ја кажете вистината ќе го повредите, тогаш вие истиот човек не го сметате за пријател. Искреноста е нешто коешто најмногу вреди, а за тоа ќе дознае и другиот, подоцна или порано.

Не бидете премногу строги кон саканата личност, обидете се да ја разберете и нејзината реакција. 

Шкорпија

Не префрлувајте си ја вината на работата од еден на друг. Застанете за момент и размислете дали и вие носите дел од вината, ако е така тогаш насочете се да го разрешите истото. Внимавајте, работите кои се ставаат под тепих, знаат да се вратат како бумеранг.Ако не знаете да справите со вашиот љубовен живот, оставете ги работите да си течат сосема нормално. 

Стрелец 

Обидете се да не реагирате на провокациите на работното поле, држете се до професионалноста којашто е ваш главен адут.

Кога станува збор за љубовта, размислете за врската којашто сосема сакате да ја прекинете, можеби сепак треба да оставите некои минимални врски. Во моментот сте неодлучни и не треба да донесувате избрзани одлуки. 

Јарец 

Не бидете тврдоглави без потреба, доколку навистина мислите дека некој човек вреди, тогаш направете компромис со него, нема потреба да се однесувате надмено и непрофесионално.

Денеска секој емотивен израз ќе ви се гледа на лицето, едноставно ќе бидете пречувствителни и нема да можете да сокриете ниту една емоција. 

Водолија 

Не станувајте она што не бевте никогаш. Оставете ја околината околу вас да се натпреварува, вие само бидете она што навистина сте.

Не игронирајте ги љубовните проблеми, седнете и поразговарајте за нив, ако не сакате најпрво со саканата линост, тогаш со некој ваш близок човек.

Риби 

Доколку денес на работата не ви се наместенисите коцки, затоа што се појавува недоразбирање со некоја личност, тогаш избегнувајте ја истата, бидејќи можете да го загрозите вашето работно место.

Не делувајте непромислено и кога станува збор за љубовта, базирајте се на факти а не на претпоставки.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk