30. 03. 2020 10:39

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (30.3.3020)

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (30.3.3020)

Дневен хороскоп

Овен

Се' повеќе почнувате да верувате во себе и во детето во вас.

Научете се да бидете потрпеливи. Воспоставете рамнотежа помеѓу работата и емоциите.

Бик

Бидете попрактични во размислувањето, ова не е момент за брза заработка. Не се откажувајте!

Овој ден ќе бидете расположени само за кратки љубовни изливи. Нема да сакате да бидете премногу романтични.

Близнаци

Вашите постапки се добри, имате можност да направите нешто повеќе за вас.

Целосно сте сигурни во љубовта којашто ја чувствувате и не сакате никакви промени.

Рак

Ги имате сите предиспозиции за да започнете нешто кое навистина ќе ви донесе поголем спокој. Не се откажувајте секогаш на почетокот.

Можеби е подобро да бидете повеќе отворени кон партнерот.

Лав

Оние коишто работат во големи компании денес ќе имаат можност за поголема заработка.

Ве привлекува некоја Вага, очите постојано ви се вперени во неа.

Девица

Постојано сакате да се стабилизирате, но никако не можете да се усогласите со вашата интуиција и вашиот разум.

На љубовното поле, можна е мала расправија за некои ситници.

Вага

Вие се однесувате сосема совесно и  сконцентрирани сте на она што навистина се случува во заедницата.Лошиот однос со вашите родители може да влијае на вашите односи на љубовното поле.

Шкорпија

Не сте сконцентрирани на работата, за се' ви треба повеќе време и не знаете на кај да се свртите.

Љубомората ве измачува, останувате без зборови, сакате да сте на некое друго место.

Стрелец

Тешки денови и за вас. Време е да побарате и помош за состојбата во којашто се наоѓате.Ќе ги подобрите односите со семејството, партнерот е среќен поради тоа.

Јарец

Сите кои се наклонети кон музиката или некоја уметност ова време ќе знаат како да го искористат. Практичарите ќе се свртат кон нивните рутини.Не внесувајте беспотребни драми во вашиот љубовен живот.

Водолија

Емотивното нераспожение влијае на целата околина околу вас. Не дозволувајте другите да гледаат во вас дежурен полицаец.

Партнерот ви замерува што сте неконвенционални, а вие само сте поразлични од останатите.

Риби

Самодисциплината и самоорганизираноста е она што ви е потребно во моментот за да се справите со работите кои ве измачуваат.

Сакате изненадувања и пожив живот, секојдневните рутини ве водат кон депресија.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk