×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • ДНЕВЕН ХОРОСКОП (4.9.2020)

  04.09.2020 07:59 | KumanovoNews

    Дневен хороскоп

  ДНЕВЕН ХОРОСКОП (4.9.2020)

  Овен

  На работата некои работи ги правите во погрешна насока, не бидете слепи доколку не сакате да имате потешки последици.

  Овој ден не се плеткајте во некои љубоморни сцени, затоа што комуникацијата нема да ви оди најдобро.

  Бик

  На работата денес ќе добиете многу пофални зборви, кои дополнително ќе ве мотивираат за да бидете поефикасни.

  Денес ќе сакате работите на љубовното поле да ги разгледате многу пореално и да не живеете во лажна надеж.

  Близнаци

  Денеска ќе сакате да воспоставите баланс помеѓу вашата работа и вашите приватни обврски, меѓутоа тоа нема да ви успее. Последните година дена вашите обврски растат,  а времето значитено ви се намалува.

  На љубовното поле денес на партнерот ќе му покажете дека ќе може да се потпре на вас.

  Рак

  Вашето трпение кога станува збор за работата денес ќе биде многу мало. Ќе се соочите со некои факти коишто ги имате негирано.

  Не можете многу работи да разберете кога станува збор за љубовта. Вашите зборови и зборовите на вашиот партнер постојано се претвораат во недоразбирање.

  Лав

  Треба да се договорите за одредени работи со вашите партнери доколку сакате да имате успешна работата во текот на овој ден.

  Сосема сте свесни дека помеѓу вас и вашиот партнер станува понервозно, но сепак не ви недостсува волја и понатаму да се борите за да останете заедно.

  Девица

  На работата ќе бидете заиинтересирани за конкретни резултати, а не за некои беспотребни разговори. Тоа ќе придонесе вашите колеги да ви зборуваат зад грб, но вие нема да сте заинтересирани, затоа што ќе сакате побрзо да завршите со работните обврски и да си заминете дома.

  Кога станува збор за љубовта, само следете го вашиот „внатрешен глас“.

  Вага

  На работата во текот на овој ден обидете се да ги избегнете сите сомнителни понуди, затоа што денес не е денот кога ќе можете да одлучите трезверо, поради измореноста којашто ја чувствувате и од професионалното поле, но и од приватното.

  Шкорпија

  Идејата којашто ја започнавте може да вроди со плод, меѓутоа ќе мора и дополнително да се ангажирате, доколку сакате да го постигнете тоа.

  Убавите зборови од страна на вашиот партнер секогаш ве враќаат на сигурно тло.

  Стрелец

  Некој на работата не се согласува со вас, но тоа не треба да ве демотивира и да се однесувате незаинтересирано.

  Со текот на времето го имате изгубено трпението кога станува збор за љубовта, а токму тоа е и еден од вашите главни проблеми во моментот.

  Јарец

  Денеска на работата ќе делувате нервозно, бидејќи нема да имате поддршка од останатите во работите коишто сакате да ги спроведете.

  Обидете се да воспставите баланс во комуникацијата со саканата личност, пред и двајцата да го изгубите трпението.

  Водолија

  Не се ограничувајте во соработката со другите на само една личност. Денес ќе имате потреба токму од личност за кој и не сте имале некое посебно мислење. Заборавете на предрасудите, кога имате заеднички интере.

  Денес ќе знаете да ги освојувате другите околу вас, а тоа особено ќе му пречи на партнерот.

  Риби

  Денеска ќе размислувате како побрзо да ја завршите започнатата работа и да се преориентирате кон она што навистина го сакате.

  Имате чувство дека вашиот партнер крие нешто од вас и тоа ве прави дополнително нервозни.

  2008 - 2023 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk