05. 02. 2020 09:56

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (5.2.2020)

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (5.2.2020)

Дневен хороскоп

Овен

Вие се наоѓате пред професионален предизвик и неопходен ви е совет. Не глумете дека сте семоќни. Понекогаш вашиот живот не е таков каков што сакате да биде, но сепак имате желба за да го промените.

Бик

Вистинските информации ви овозможуваат напредување на работата. Затоа следете ги сите информации од вашите колеги. Денес ќе ве гризе совеста на љубовно поле и ќе сакате да се извините.

Близнаци

Доколку немате намера да се посветите на некои работи кои не ви причинуваат задоволство. Не давајте лажни ветувања. Од друга страна, претераната самосталност од вашиот партнер може да биде протолкувана како незаинтересираност за потребите на вашиот сакан.

Рак

Без разлика на вашата професионална ефикасност, некои негативни критики ќе се одразат негативно врз вас. Не се грижете без потреба, вашата сакана личност само не сака да ги довери сите свои мисли.

Лав

Своите обврски завршете ги на рутински начин, не дозволувајте некоја ситуација која ќе биде негативена на работата да ви биде препишана вам поради вашето кршење на правилата. Денес ќе ви биде потребна поголема трпеливост за да се воздржите пред некои ставови на вашата сакана личност.

Девица

Денес ќе бидете заинтересирани за некои посовремени идеи и нема да сакате да се занимавате со секојдневните банални ситуации. Ве очекува мирен ден на љубовно поле, односно вие сте влезени во комфор зона и очекувате некој друг да ја преземе иницијтивата

Вага

Тешко ви е да се организирате кога соработниците ви сметаат со најразлични барања. Сакате да остварите согласност со сите околу вас. Партнерот ви поставува прашања кои кај вас предизвикуваат нелагодност и несигурност.

Шкорпија

Денес ќе користите строги критериуми за да се заштитите на професионално поле. Во друштво на личност која ви значи многу светот  навистина е розов, затоа опуштете се и уживајте во истите моменти.

Стрелец

Во работата постојат некои работи кои не треба да ги правите во афект и треба да ги промислите. Затоа не давајте заклучоци "на прва". Наместо да морализирате и да се фаќате за секоја ситница, направете му го денот на некој поубав.

Јарец

Понекогаш се' станува релативно и подложно на промена, затоа не донесувајте заклучок без консултација со некој од вашите претпоставени. На љубовното поле, направете нешто кое ќе ги разгори вашите страсти.

Водолија

Денес вашите соработници од вас ќе очекуваат да делувате снаодливо во секоја смисла на зборот Внимателно анализирајте ги потребите на вашиот партнер, за да можете да ја донесете вистинската одлука.

Риби

Доколу некои работи ве спречуваат да ги направите работите како што треба, тогаш сопрете се во критичниот момент. Доколку навистина ви значи партнерот тогаш размислете дали можете да му простите за она што ве мачи подолго време.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk