08. 05. 2020 08:56

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (8.5.2020)

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (8.5.2020)

 Дневен хороскоп

Овен

Доколку имате некој свој бизнис очекувајте помош од некоја ваша блиска личност за решавање на престојниот проблем.

На љубовното поле целосно сте посветени на партнерските односи.

Бик

Внимавајте на вашата финансиска состојба, лошите аспекти можат да влијаат и на вашето расположение.

Поминувате низ напорен емотивен момент во кој не знаете што да направите.

Близнаци

Денес останете орибрани кога станува збор за работата и не паѓајте во очај.

Доколку се потрудите ќе забележите дека и во љубовта има нијанси.

Рак

Обидете се да бидете потрпеливи на работата, затоа што денес може да доживеете дополнителен стрес од вашите надредени. Самоконтролата е многу важна карактеристика, па и кога станува збор за љубовта.

Лав

Денеска посебно ќе бидете насочени кон финансиската состојба, бидејќи ќе ве загрижуваат сметките коишто ви висат на главата.

Доколку имате љубовна афера, внимавајте да не бидете фатени на дело, бидејќи, денес, има голем потенцијал тоа да се случи.

Не се ограничувајте со помислата дека сите луѓе околу вас се здодевни.

Девица

Денеска свртете внимание на ситниците околу работата, затоа што тие можат да ви донесат поголеми проблеми.

Ништо посебно не очекувајте на љубовното поле, сосема вообичаен ден.

Вага

Имате финансиски проблеми. Она што во моментот ви треба е добар план за тоа како и до кога ќе можете да ги решите, без планот само ќе тапкате во место.

Голема е можноста личноста која ви значи, денес да ви заврти грб.

Шкорпија

Денес ќе бидете насочени кон вас и физички и психички. На себе забележувате работи кои не ги сакате и сето тоа ве прави несигурни.

На љубовно поле, ќе сакате да одморите и од вашиот партнер.

Стрелец

Доколку финансиските проблеми ве прават несигурни, не ставајте го тоа "на срце". Сетете се колку пати досега сте се чувствувале исто, па сте ја надминале таа состојба.

Денес ќе бидете расположени за да си ги признаете направените грешки кога станува збор за љубовта.

Јарец

Доколку се чувствувате непријатно, тоа не е причина на сите да им го свртите грбот или пак да сте непријателски настроени.

Иако имате добри намери, вашиот партнер секогаш го наоѓа негативното.

Водолија

Денес особено ќе биде нагласен вашиот "апетит" ама баш за се'. Бидете трпеливи со барањата, затоа што сите едвај чекаат да ве обвинат дека имате се', па не знаете што друго да побарате.

Доколку некоја личност навистина ви значи, тогаш потрудете се тоа и да и' го покажете.

Риби

Доколку денес не барате многу од другите, ќе имате мирен ден. Обидете се и вие да одморите. Иако ќе бидете порасположени од вообичаено, таа позитивна енергија искористете си ја за себе.

Бидете поотворени кон личноста која ја сакате.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk