09. 03. 2020 09:36

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (9.3.2020)

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (9.3.2020)

 Дневен хороскоп

Овен

Без разлика што вие денес ќе бидете расположени за работа, вашите соработници нема да сакаат да ви се приклучат. Партнерот почнува да троши многу повеќе од она што имате очекувано.

Бик

Вашата работа денес ќе ви тргне добро, но ќе имате потреба и од дополнителен напор, затоа побарајте помош од вашите колеги.

Вие сте човек кој не може емотивно да биде празен, едноставно вие сакате да бидете заљубени и затоа не трошете си го времето попусто.

Близнаци

Денес внимавајте со кого соработувате, затоа што може да се доведете во лоша финансиска состојба.

Отворено сте за љубовни интриги, сакате кога нешто ви се случува.

Рак

На финансиски план денес ќе се помирите со состојбата во која се наоѓате и рационално ќе ги распоредите вашите средства.

Сепак, во текот на денот ве очекуваат и мали расправии со вашиот партнер, бидејќи нема да може да ве разбере за она што му го кажувате.

Лав

Вие сте човек на кого можат многу да му позавидат, затоа што вашата амбициозност честопати ве води кон создавање на нови успеси.

Не губете си го времето во расправии, директно кажете му на партнерпт што ви пречи.

Девица

Денес покажете си го вашиот став доколку некој ве нападне. Не дозволувајте да бидете изманипулирани.

Добро се чувствувате бидејќи вашиот партнер знае да ве расположи.

Вага

Секој почеток е тежок, па така и денешниот. Не откажувајте се пред време од некои работи.

На љубовното поле, денес ќе се чувствувате задоволно.

Шкорпија

Вие знаете да бидете исфрустрирани кога работите не се како што сакате вие. Внимавајте и видете на сметка на вашето однесување да не ви донесе поголеми заплети.

Кога станува збор за љубовта, воопшто нема да внимавате на она што ќе го кажете. Нема да сакате да кажувате нежни зборови кои се невистинити.

Стрелец

Денес ќе станете нетрпеливи кога станува збор за работата. Соработниците околу вас ќе бидат чувствителни на секој ваш кажам збор, па затоа  бидете понежни со зборовите.

Партнерот бара од вас да направите баланс помеѓу него и вашите обврски.

Јарец

Испланирајте ги работите пред да ги направите. Тоа е првиот корак за успех.

Иако сте свесни дека љубовта е најважна во животот, вие сепак и понатаму ја штедите.

Водолија

Пред вас е напредок и на финансиско поле, но и на духовното, затоа бидете попзитивни. Не е се' така црно.

Уживате во кругот на семејството и тоа сега ви е најважната поддршка која ви е потребна.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk