02. 05. 2020 22:34

„Еве ме пак“ во нова карантинска верзија ја пеат 25 млади музичари

„Еве ме пак“ во нова карантинска верзија ја пеат 25 млади музичари

Поп пејачката Александра Јанева заедно со уште 25 млади музички таленти, солисти и инструменталисти направи нова верзија на хитот „Еве ме пак“.

 Оваа млада и талентирана пејачка времето во карантин го искористи за уште едно пријатно музичко изненадување на својата публика и фанови. Новото видео го објави вечерва на својата страна на  фејсбук, кое веднаш наиде на многу позитивни реакции и пофалби.

„Сакам да ги слушнете, не поради тоа што свират и пеат моја музика, туку затоа што се мултиталентирани и нестварно слатки“, - вели Александра за овој проект снимен во услови на самоизолација.

Целиот нов инструментал од фановите е комплетно снимен во домашни услови, со телефони.

Струмичанката Александра Јанева е еден од најдобрите вокали во Македонија. Македонската публика ја знае по победата на „Макфест“ во 2013 и 2016 година, но и како дел од групата „Аларм“, со која го отпеа хитот „Не ме допирај“. Пејачката, која зад себе има повеќе настапи на македонските фестивали, често настапува во Куманово и миленичка е на младата кумановска публика.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk