11. 01. 2010 14:47

Фидел Кастро имал 35.000 љубовници

Фидел Кастро имал 35.000 љубовници

Четириесет години Фидел Кастро секојдневно нарачувал жена за појадок, ручек и  вечера. Кубанскиот диктатор се истакнува како најголемиот љубовник на сите времиња, според неговиот автобиограф.

По се изгледа Казанова веќе нема да го поседува префиксот на љубовник и заводник, бидејќи бројката од 35.000 жени на Фидел ги сруши сите досегашни јавни рекорди. Дневниот ритуал на Фидел бил најмалку две жени за ручек и вечера, а понекогаш и појадок кои му ги бирале од сончевите плажи на Хавана тропските убавици. Од толкава бројка на љубовници Фидел за мајки на своите деца избрал четири жени од кои има осум деца.

Фидел Кастро имал 35.000 љубовници

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk