500x100-1
10. 04. 2019 10:10

Хабанера бенд повторно активни на „Јутјуб“

Хабанера бенд повторно активни на „Јутјуб“

После подолго време, Хабанера бенд повторно се активираа на својот Јутјуб канал, каде што ги објавуваат најголемите хитови.

Оваа серија на видеа е снимана во ноќниот клуб „Спејс“ со одличен квалитет, а серијата на видеа започна со „Дирлада“, „Raise Up Your Hands“ и „Jungle Shadow“ а подоцна продолжија со Лозано - „Јако јако“, „Руски рулет“ од Тоше Проески, хитови од народната музика, како и странски хитови. Од предходните преработки на „Хабанера“, најголем впечаток остави џез верзијата на хитот „Угаси ме“ од Парни ваљак која дефинитивно вреди повторно да се слушне.

И додека очекуваме бендот да ја сними својата прва песна, можеме да уживаме во нивните одлични изведби.