Марија Шерифовиќ со нов албум

23.12.2009 17:33 | KumanovoNews

Марија Шерифовиќ,српската пејачката која пред две години победи на Изборот за песна на Евровизја, сними нов албум, се обидува да го освои странскиот пазар, се заљуби и ослабе.


Марија Шерифовиќ со нов албум

На промоцијата на новиот албум „Анѓел“ Шерифовиќ изјави дека има нова љубов на која и ги посветила новите песни. Но, таа не го откри неговото име. Шерифовиќ последната година живее во Шведска, каде работи на албумот за странскиот пазар.Таа наведе дека ослабела поради проблеми со карлицата, додавајќи дека не и е важно како изгледа туку како пее.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk