Се разведуваат Сузан Серандон и Тим Робинс

24.12.2009 15:01 | KumanovoNews

Холивудскиот пар Сузан Сарандон и Тим Робинс објавија дека не се повеќе заедно. Според Дејли Мејл по повеќе од две децении поминати заедно тие ставија крај на својот заеднички живот.

Се разведуваат Сузан Серандон и Тим Робинс

Сарандон (63) и Робинс (51) се запознале во 1988 за време на снимањето на филмот „Бил Дурхам“ и имаат два сина, Џек (20) и Мајлс (17).

И покрај големата разлика во годините тие секогаш успевале да ги надминат сите проблеми. На Сузан Сарандон ова и е втор брак, а од  првиот ја има ќерката Ева (24).

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk