×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Секоја споредна уличка паркинг за неплаќачите

  03.10.2022 10:21 | KumanovoNews

  На секоја споредна уличка во Куманово, покрај станарите, главно се паркирани автомобили на возачи кои не сакаат да платат паркинг.

  Секоја споредна уличка паркинг за неплаќачите

  Таков е случајот и на улицата „Пелинска“, каде станарите бараат од локалната власт да ја прошири зоната Б пред нивните згради, само за да спасат од натрапниците.

  „ Драги власти. Не е толку тешко, треба да се уреди, исчисти, асфалтира, да се урнат гаражите изградени нелегално на државно земјиште и да се извадат столбчињата каде некој си чува автомобил, а друг  песок. Се работи за улицата „Пелинска“, каде што секој ден ги паркираат своите автомобили, оние кои не сакаат да платат паркинг, па станарите не можат да влезат ниту да излезат од улицата“.