×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Поплава на ул. 7 во населбата Карпош од излевање на фекална канализација

  28.09.2022 13:40 | KumanovoNews

  Поплава на ул. „7“ во населбата Карпош од излевање на фекална канализација, на која е приклучена атмосферската вода од Индустиската зона. Граѓаните бараат помош од Општина Куманово.

  Поплава на ул. 7 во населбата Карпош од излевање на фекална канализација

   „Пак имаше поплава кај поранешнот Собим. Имаше и отворен базен и затворен во подрумските простории на Собим. Очекував дека од Општината ќе дојдат да одиграат ватерполо натпревар, но ги немаше“, напиша наш сограѓанин.