×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Поради свлечиште затворени пат и улица во Крива Паланка

  02.03.2024 09:48 | Оливера Пешевска

  Поради свлечишта и нивна санација непроодни се неколку патишта во Крива Паланка, известува Регионалниот центар за управување со кризи.

  Поради свлечиште затворени пат и улица во Крива Паланка

  „Во Општина Крива Паланка стариот манастирски пат е времено затворен за сообраќај, заради санација на свлечиште и изведба на истражни работи преку длабински истражни дупнатини. Граѓаните се известуваат и дека поради изведување на градежни работи, ќе биде затворен за сообраќај делот од улицата „Св.Јоаким Осоговски“ на потегот од долот во населбата „Единство“ до влез на Зелен пазар, во должина од околу 200 метри. Исто така, делот од пристапниот пат кон улицата „Калин Камен“, над свлечиштето на улицата „Св. Јоаким Ососговски“ кај Осички Мост е веќе целосно затворен за сообраќај заради изведба на истражни работи преку изведување длабински дупнатини на оваа локација“, соопштува ЦУК.