×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Пријава за бесправна градба и узурпација на недвижности за жител на Опае

  13.02.2024 16:18 | Теодора Стоевска

  Кумановската полиција поднесе кривична пријава против жител на село Опае, општина Липково, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „бесправно градење“ и „узурпација на недвижности“. 

  Пријава за бесправна градба и узурпација на недвижности за жител на Опае

  Пријавениот, како инвеститор, во текот на 2022 и 2023 изградил деловен објект и паркинг пред деловниот објект, без да поседува одобрение за градење издадено од надлежен орган.