×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Fiore

  Во Крива Паланка Дедо Мраз ќе пристигне со хеликоптер

  26.12.2022 09:16 | Жаклина Цветковска

  Дедо Мраз годинава во Крива Паланка ќе пристигне со хеликоптер.

  Во Крива Паланка Дедо Мраз ќе пристигне со хеликоптер

  Неговото „слетување“ е најавено за 30 декември, во 12 часот, на Градскиот плоштад, кога на радост на најмладите ќе им подели подароци и на оригинален начин ќе ја надополни новогодишна магија.

  Покрај раскошно украсениот град, Општина Крива Паланка организира и богата новогодишна програма со многу настани, која започнува утре и ќе трае се до 31 декември.

  Во пресрет на Новата 2023 година, кривопаланчани ќе ги забавуваат Тајфата, Браво бенд, ДНК, Слаткар, Артист бенд, Лозано, Брас Брадерс, Некст тајм, Пајак, а најмладите ќе уживаат во хитовите на Детскиот музички фестивал „Распеано симитче“, Дајте музика и Дарко жонглерот.

  Вечерта, на 31 декември, нема да има организиран дочек на Градскиот плоштад, а забавата продолжува во угостителските објекти и во семејните домови.