×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Ѓоковиќ без борба во полуфинале

  12.02.2010 13:15 | KumanovoNews

  Новак Ѓоковиќ без борба се пласираше во полуфиналето на турнирот во Ротердам.

  Ѓоковиќ без борба во полуфинале

  Неговиот ривал во четвртфиналето требаше да биде Флориан Маер, кој се повлече од турнирот. Така да второпласираниот рекет во светот нема да биде во можност да го „освети“ Јанко Типсаревиќ, кој беше совладан во првото коло од страна на германецот.

  Ѓоковиќ во четвртокот лесно излезе на крај со швајцарецот Марк Кјудинели (6:4, 6:2) во мечот на другото коло и се спремаше во петокот да ги одмери силите со Маер. Меѓутоа  63 тенисер во светот го истегнал мускулот во дуелот со Томи Робредо и нема да може да го продолжи натпреварот.

  2008 - 2023 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk