24. 12. 2009 13:46

Горан Пандев си замина од Лацио

Горан Пандев си замина од Лацио

Македонскиот фудбалер Горан Пандев го раскина договорот со италијанскиот клуб Лацио и од денеска е слободен играч. Судот во Рим се изјасни во негова полза и конечно тука завршува судскиот спор кој се водеше подолго време.

Матијас Грасани, адвокатот на Пандев изјави дека овој фудбалски клуб треба да исплати 160.000 евра како компензација за правните трошоци.

Одлуката за раскинување на договорот ќе стапи на сила веднаш и Пандев ќе може да бара нов клуб. Засега  најголема заинтересираност покажуваат Интер, Милан, Јувентус, Манчестер Сити, Зенит, Ливерпул и Рома.


Горан Пандев си замина од Лацио

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk