×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Гус Хидинк нов селектор на Турција

  17.02.2010 13:56 | KumanovoNews

  Холанѓанецот Гус Хидинк потпиша двегодишен договор со фудбалскиот сојуз на Турција со можност за продолжување на уште 2 години. На клупата на Турција ќе го замени Фатих Терим кој поднесе оставка одкако не успеа да ја одведе екипата на Мундиалот во Јужна Африка.

  Гус Хидинк нов селектор на Турција

  Хидинк е актуелен селектор на Русија, а договорот му истекува на 30 јуни. Тој ја предводеше Русија до полуфинале на Европското првенство 2008 година, но таа екипа не успеа да обезбеди пласман на светското првенство во Јужна Африка. Хидинк до сега ги предводеше селекциите на Холандија, Јужна Кореја, Австралија како и на ПСВ Ајнховен, Реал Мадрид и Челзи.

  2008 - 2023 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk