23. 11. 2019 11:32

Кадетките на ЖРК со нова победа против Гевгелија

Кадетките на ЖРК со нова победа против Гевгелија

Кадетките на Женскиот ракометен клуб Куманово, на домашен терен, во рамките на четвртото коло од Кадетската лига (група 2) со нова победа против екипата на Гевгелија, со резултат 32:25.

Стрелци за Куманово беа: Ива Николовска 9 гола, Цветановска Сара 8 гола, Димитровска Ана Марија 7 гола, Мартина Тоневска 3 гола, Ива Димитровска 3 гола, Матеја Јовановска 2 гола.

Следниот натпревар, нашите младинки ќе го играат на 30. ноември на гостински терен против екипата на ЖРК Струма.2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk