×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • КК Куманово утре го пречекува Кожув

  26.03.2021 10:51 | KumanovoNews

  Екипата на Куманово утре на домашен терен играат натпревар против тимот на Кожув.

  КК Куманово утре го пречекува Кожув

  По тренерската промена, кошаркарите прикажуваат одлична игри во домашното превенство, па во последните два натпревари кумановчани беа подобри од Пелистер и Работнички. Куманово против Кожув ќе ја брка десеттата победа првенството, а во досегашниот дел од сезоната има забележано и уште пет порази.

  Тимот на Кожув засега има забележано осум победи и десет порази. Првиот натпревар помеѓу овие два тима беше одложен.

  Натпреварот се игра во сабота со почеток во 18:30 часот.