21. 12. 2020 22:25

Коронавирусот и во редовите на КК Куманово, одложен натпреварот со МЗТ Скопје

Коронавирусот и во редовите на КК Куманово, одложен натпреварот со МЗТ Скопје

Мечот помеѓу Куманово и МЗТ Скопје Аеродром, којшто требаше да се одигра вчера, во рамките на Првата македонска кошаркарска лига, е одложен.

Оваа одлука била донесена, откако кај еден од кошаркарите на КК Куманово било утврдено присуство на коронавирусот.

Новиот термин на одигрување на натпреварот ќе биде дополнително утврден.  


2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk