500x100-1
19. 11. 2010 19:28

Кошаркарите ја пречекуваат Лирија, ракометарите на гости во Прилеп

Кошаркарите ја пречекуваат Лирија, ракометарите на гости во Прилеп

Кошаркарите на Куманово утре ја пречекуваат екипата на Лирија. Кумановчани утре сметаат на третата победа во првенството, но Лирија минатата недела направи изненадување кога издвојува победа над АБА Струмица.

Натпреварот започнува во 19 часот а во осанатите натпревари играат Фени Индустри - Работнички, АБА Струмица - Овче Поле, МЗТ Скопје - Торус и Пелистер - Ултимејт Баскет.

Ракометарите на Куманово по поразот од Металург нова победа ќе бараат на гости против Прилеп. Поранешниот репрезентативен голман, кумановецот Дејан Кимевски е нов тренер на РК Куманово, а не би требале да имаат тешка задача поради тоа што Прилеп сеуште нема забележано победа оваа година во најквалитетната лига.