×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Кривопаланечките пингпонгари победници во јуниорската лига

  03.04.2021 08:56 | KumanovoNews

  Младите пингпонгари од Крива Паланка се победници во јуниорската лига на Македонија, и во машка, и во женска конкуренција.

  Кривопаланечките пингпонгари победници во јуниорската лига

  На финалните мечеви, во организација на Пингпонгарската федерација на РСМ, пингпонгарките и пинкпонгарите од „Крива Паланка“ беа најдобри и заслужено ги освоија првите места.

  „ППК „Крива Паланка“ беше домаќин на најдобрите 13 клубови од државата, кои во текот на сезоната изборија пласман и се квалификувааво финалните натпревари. Се одиграа квалитетни натпревари, а екипите на нашиот клуб се пласираа во финалните мечеви и во машка и во женската конкуренција. Двата наши претставника остварија победи. Во женска конкуренција со 3:0 беше совладана екипата на  ППК „Крушево“,  а крушевчани беа поразени и во машка конкуренција, во многу понеизвесен дуел што заврши со 3:2, вели Јодранчо Миневски, претседател на ППК „Крива Паланка“.

  ППК  „Крива Паланка“ ќе биде домаќин на најголемиот број на натпреварувања во младинските категории, почнувајки од „Телеком мастерс“- турнирите за играчи до 18 и до 21 година, на 3-ти, односно 10 април.

  (Ж.Ц.)