×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Куманово го пречекува Кожув

  21.10.2022 14:07 | KumanovoNews

  Во рамките на третото коло, кошаркарите на Куманово во сабота играат против тимот на Кожув.

  Куманово го пречекува Кожув

  Домаќинот на овој меч ќе се обиде да ја забележи првата победа оваа сезона, одкако загубија од Чаир и Еуро Никел, и би се одлепил од дното на табелата.  

  Кожув кој е предводен од кумановецот Игор Михајловски, во првиот дуел забележа пораз од ФМП Академија а во второто коло ја победи Струмица во натпревар кој ја разбранува јавноста за регуларноста на шутот во последните секунди од мечот. 

  Дуелот помеѓу Куманово и Кожув се игра во утре во салата на економското училиште со почеток во 19 часот.