Куманово не успеја да ја совлада Струмица

17.02.2020 23:00 | KumanovoNews

Второлигашот Куманово немаше сили да му се спротивстави на расположениот состав од Струмица и вечерва на домашен терен изгуби со резултат 87:96.

Куманово не успеја да ја совлада Струмица

Домашната екипа лошо го почна мечот, што резултираше со нов пораз на свој терен (26:31 20:26 20:21 21:18) .

Струмичани одиграа одличен натпревар во кој постојано имаа контрола на резултатот и играта и во ниту еден момент не му дозволија на домашниот состав да направи пресврт. Победата ја најавија уште во првото полувреме кога имаа плус 5 (46:51). Во продолжението кумановци се обидоа да ја анулираат предноста, но немаа сили да му се спротистават на разиграната Струмица.

Абрашев беше најефикасниот кај КК Струмица со 24 поени.

КК Куманово, во Втората лига е на петтото место.  

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk