500x100-1
01. 11. 2010 10:41

Кумановските одбојкари поразени од велешани

Кумановските одбојкари поразени од велешани

 Одбојкарите на Куманово, очекувано изгубија во Велес од екипата на Борец Брако со максимален резултат 3:0 (25:17, 25:19, 25:13).

 Кумановчани првите два сета им пружија достоен отпор на играчите на пореномираниот противник на нивниот паркет. И третиот натпревар по ред, следното коло, ОК Куманово ќе гостува во Скопје на минатогодишниот вицешампион, екипата на Безбедност.


  Кумановските одбојкари поразени од велешани