25. 11. 2019 13:47

Кумановските ракометари на четврто место по нерешениот резултат со Вардар

Кумановските ракометари на четврто место по нерешениот резултат со Вардар

Кумановските ракометари, на домашен терен, против екипата на Вардар Неготино, завршија со нерешен резултат 24:24.

Во првите 30 минути од натпреварот нашите ракометари водеа со резултат од 3 гола, но веќе кон крајот на натпреварот гостинот водеше со 2 гола разлика, која по интервенцијата на Миладиновски се изедначи.

Засега РК Куманово останува на четвртото место на табелата.

Во следното коло, нашите ракометари на домашен терен, ќе играат против екипата на Ринија.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk