500x100-1
02. 11. 2010 12:39

Марадона: Лавеци, земи ја „десетката“ во Наполи

Марадона: Лавеци, земи ја „десетката“ во Наполи

Легендарниот Диего Марадона порача на фудбалерот на Наполи, Езекијел Лавеци да го смени сегашниот дрес, од 22 во 10.

Херојот на Наполи ја носеше „десетката“ пред дваесет години и верува дека Лавеци треба да го наследи.

Тој е специјална личност и голем играч. Ел Почо мора да носи дрес со број 10 а не 22 - изјави Марадона за „КалчоНаполи24“.

Лавеци во Наполи дојде 2007 година, каде му се ближи и стотиот настап. Марадона на југот на Италија проведе 7 години и освои 2 шампионски титули.