×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Fiore

  Мартин Стефановски e првиот кумановец со црн појас во бразилска џиу - џица (видео)

  27.07.2023 15:38 | Стефан Николиќ

  Мартин Стефановски, основач и тренер на клубот „Стронгест Куманово“ неодамна го доби најголемото признание за својата успешна работа - црн појас во бразилска џиу џица.

  Со тоа тој стана првиот кумановец, кој има црн појас во овој се попопуларен боречки спорт. Неговиот успех е резултат на голема посветеност, време и труд во совладување на сите тајни на боречката вештина.

  "Неописливо и возвишено е чувството да се има црн појас во џиу џицу, бидејќи тоа претставува круна на целиот труд што го вложив во оваа вештина сите овие години“, вели Мартин.

  Како голем вљубеник и професионалец во џиуџицата, тој пред десет години го отворил клубот "Д Стронгест“, за да го пренесе своето знањето на младите. 

  Од разговорот со успешниот тренер и неговите колеги- членови на клубот „Стронгест Куманово“ ќе имате можност да дознаете интересни податоци за бразилската џиу џица, конекцијата со ММА, нивните искуства...

  Мартин Стефановски e првиот кумановец со црн појас во бразилска џиу - џица (видео)