×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • МРК Куманово во сабота ја пречекува Струга

  28.10.2022 14:13 | KumanovoNews

  Ракометарите на Куманово во сабота на домашен терен играат против тимот на РК Струга.

  МРК Куманово во сабота ја пречекува Струга

  Гостинскиот состав се наоѓа на петтата позиција на табелата со две победи, еден нерешен резултат и четири порази. Куманово досега забележа една победа и шест порази што го сместува на предпоследната позиција на табелата. 

  Натпреварот започнува во 19 часот во салата на економското училиште, а за сите љубители на ракоментот кои нема да можат да присуствуваат, ќе биде обезбеден стрим.