×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Нова ракометна сабота во Куманово

  29.04.2022 15:04 | KumanovoNews

  Утре во салата на економското училиште не очекува нова ракометна сабота, каде што ракометарките и ракометарите ќе ги пречекаат своите противници.

  Нова ракометна сабота во Куманово

  Првиот натпрвар го игра женскиот состав, а за противник го има тимот на Стружанка. Стружанка се наоѓа на предпоследното место во плеј-оф, додека Куманово е единствената непоразена екипа досега. Натпреварот започнува во 15:30.

  Веднаш по тој натпревар, од 18 часот ќе започне натпреварот во машка конкуренција помеѓу екипата на МРК Куманово и РК Јехона. Ракометарите се наоѓаат на седмата позиција на табелата со 5 победи 7 порази и 1 нерешен натпревар додека тимот на Јехона има 2 победи и 11 порази.