×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Општината ќе постави видео бим на Градскиот плоштад за натпреварот Македонија-Португалија

  28.03.2022 14:25 | Сузана Николиќ

   Општина Куманово ќе постави видео бим на Градскиот плоштад за да можат граѓаните организирано да го следат натпреварот Македонија - Португалија, кои ќе го играат во бараж за Светското првенство во фудбал во Катар. 

  Општината ќе постави видео бим на Градскиот плоштад за натпреварот Македонија-Португалија

  Градоначалникот Максим Димитриевски, денеска со соопштение до медиумите ги информира граѓаните утре со почеток од 20.30 часот на Градскиот плоштад на видео-бим ќе можат да го проследат натпреварот со Португалија. 

  „Ве повикувам сите заеднички да го проследиме натпреварот со Португалија и да навиваме за наша Македонија! Посакувам многу успех на македонската репрезентација и да победиме. Направете не повторно горди Македонци!“, стои во соопштението на Димитриевски.

  Иницијативата за организирано гледање на натпреварот е на советничката на ВМРО-ДПМНЕ Елена Доцевска-Божиновска. 

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk