×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Последен домашен натпревар на кошаркарите оваа сезона

  20.05.2022 09:46 | KumanovoNews

  Екипата на Куманово во сабота го игра последниот натпревар за оваа сезона а противник е екипата на Работнички.

  Последен домашен натпревар на кошаркарите оваа сезона

  Учеството во најквалитетното натпреварување за следната година е обезбедено, така да преостанува само формално завршување на оваа турбулентна сезона. Пред неколку сезони овие противници се среќаваа во Плеј-оф и беа претенденти за титула, меѓутоа оваа сезона двата клуба се соочија со многу проблеми, имаат сезона за заборав и се надеваме дека следната сезона ќе ги гледаме во подобро издание. Минатото коло, Куманово победи против ФМП Академија со резултат 75-109, додека тимот на Игор Михајловски загуби од Ангели со резултат 62-76. 


  Натпреварот се игра во сабота во салата на економското училиште со почеток во 18 часот.