30. 11. 2019 10:27

Ракометарите ја пречекуваат Риниа

Ракометарите ја пречекуваат Риниа

 Кумановските ракометари, утре (недела) на домашен терен, со почеток во 18:30 часот, во рамките на единаесетото коло од Првата лига мажи, своите сили ќе ги измерат против екипата на РК Риниа М.

Засега, ракометарите на Куманово се наоѓаат на четвртото место на табелата со четири победи од девет одиграни кола.

Наредниот натпревар МРК Куманово, на гостински терен ќе го игра против екипата на Јуниор..


2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk