×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Ракометарите се искачија на второто место

  18.02.2010 15:14 | KumanovoNews

  Вчера во Спортската сала во Куманово се одигра натпреварот помеѓу ракометарите на Куманово и Текстилец од Штип.

  Ракометарите се искачија на второто место

  Резултатот на полувреме беше 16 - 12, а натпреварот заврши со 36 - 28. Кумановци прикажаа одлична игра, и водеа во текот на целиот натпревар. После оваа победа ракометарите се искачија на втората позиција на табелата

  2008 - 2023 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk